Wycieczka na Wawel 2024-10-03

Wycieczka na Wawel

Dnia 3 października sześciolatki z naszego przedszkola wzięły udział w ekscytującej wycieczce krajoznawczej po Krakowie. Naszą podróż rozpoczęliśmy przejazdem MPK, co już od samego początku wzbudziło wielką radość wśród dzieci. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która poprowadziła grupę przez najważniejsze atrakcje miasta.

Pierwszym przystankiem był Smok Wawelski – dzieci z fascynacją słuchały legendy o smoku. Następnie zwiedzaliśmy zamek na Wawelu, gdzie poznaliśmy ciekawe historie o królach i dawnych czasach. Po zwiedzaniu Wawelu udaliśmy się na krakowski Rynek, spacerując wśród historycznych kamienic i Sukiennic.
Kolejnym punktem była wizyta w Kościele Mariackim, gdzie mieliśmy niezwykłą okazję obejrzeć uroczyste otwieranie ołtarza Wita Stwosza. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o historii tego miejsca, a następnie z wielkimi emocjami wysłuchały hejnału mariackiego rozbrzmiewającego z wieży kościoła.
Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na smaczny obiad w restauracji, który pozwolił dzieciom nabrać sił przed kolejną atrakcją. Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Żywego Obwarzanka, gdzie dzieci własnoręcznie przygotowywały tradycyjne krakowskie obwarzanki, ucząc się o ich historii i sposobie wypieku.

To była niezapomniana wyprawa, pełna przygód i nowych doświadczeń, która dostarczyła dzieciom nie tylko wiele radości, ale i wiedzy o Krakowie!