Ilustratorka  książek 2024-05-13

Ilustratorka książek

Mama Jasia - p. Justyna, ilustratorka okładek do książek, odwiedziła naszą grupę 5-latków, aby opowiedzieć o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się, że na okładce książki można znaleźć ważne informacje. Pani Justyna wyjaśniła również, że ilustracja na okładce jest również ważna, ponieważ przedstawia główne tematy zawarte w książce.

Ilustratorka opowiedziała także dzieciom o wydawnictwach i o tym, jak wygląda proces tworzenia okładki do książki. Dzieci miały okazję stworzyć własne książeczki i narysować do nich okładki, pod okiem p. Justyny, która pomagała im w stworzeniu własnych dzieł sztuki.

Dzięki wizycie ilustratorki dzieci nie tylko miały okazję poznać fascynujący świat ilustracji książkowej, ale także mogły samodzielnie spróbować swoich sił w tworzeniu własnych książek. To niewątpliwie inspirujące doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci małych twórców. Serdecznie dziękujemy za inspirujące zajęcia i zapraszamy ponownie!

Szczęść Boże,